Özlediğim…

Arazimizin hemen yanından akıp giden su derenin sesini yeniden duymak için aylarca bekledim. Bu sene çok uzun sürdü bekleyiş.... Kurak bir yıldı. Önümüzdeki yaz nasıl olacak belirsiz. Denge değişti. Bundan sonrası istisnasız herkes ve her şey için öğrenme zamanı.

Şimdi? Şimdi sadece şuradan akan, can veren suyla keyiflenmek ve mutlu olmak istiyorum. Derenin her bir yanını sarmış hayıt ve kekiğin açtığını, mis gibi koktuğunu ve geçen yazın aksine bu sene pembe renkli balını görebildiğimizi düşlüyorum. Arada bir de yer altı sularını besleyebilmek için nereye neler yapabiliriz onu düşünüyorum. 
Rüzgar bıçak gibi. Ayağımın altı buz. Su soğuk.
Ama sesi içimi ısıtıyor.

#araziguncem
7 Ocak '17

 

Arazimizin hemen yanından akıp giden su derenin sesini yeniden duymak için aylarca bekledim. Bu sene çok uzun sürdü bekleyiş…. Kurak bir yıldı. Önümüzdeki yaz nasıl olacak belirsiz. Denge değişti. Bundan sonrası istisnasız herkes ve her şey için öğrenme zamanı.

Şimdi? Şimdi sadece şuradan akan, can veren suyla keyiflenmek ve mutlu olmak istiyorum. Derenin her bir yanını sarmış hayıt ve kekiğin açtığını, mis gibi koktuğunu ve geçen yazın aksine bu sene pembe renkli balını görebildiğimizi düşlüyorum. Arada bir de yer altı sularını, kuyuları besleyebilmek için nereye neler yapabiliriz onu düşünüyorum.
Rüzgar bıçak gibi. Ayağımın altı buz. Su soğuk.
Ama sesi içimi ısıtıyor.
7 Ocak ’17

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s