Homeopati Üzerine Kitaplar

Kendimi meraklarimin akışına biraktigimda ben 😍 "Yağmurda ıslanan birinin nezle veya bronşit olup olmayacağı, rüzgarda başının ağrıyıp ağrımayacagini ne belirler? Neden her ıslanma, her üşütme hastalığa dönüşmez? 
Bedenimizdeki sağlığı yaratan ya da hastalığın oluşmasına neden olan güç, esas olarak bedenimizin yaşam enerjisidir. Hayatımız boyunca fiziksel, duygusal, zihinsel zorlanma ya da travmalarla baş etmek zorunda kalırız. Aldığımız gıdalardan soluduğumuz havaya  mikroplardan kimyasal maddelere kadar birçok dış etkene maruz kalırız. Ancak bunlar her zaman hastalık nedeni haline gelmezler. Çünkü hayat enerjisi içsel bir denge kurmak için organizma ve yaşanılan çevre arasında bir uyum sağlar; sağlığı korur ve onarır. Bu çok özel enerji formu yaşamı ve sağlığı sürdürme kararını verdiği gibi gerektiğinde uyum ve dengeyi sağlamak adına hastalık ve ölüm kararını da verir." Sf 40

#homeopati
#sedaninyolculugu #birbaskakitaplik

Kendimi meraklarimin akışına biraktigimda ben 😍 “Yağmurda ıslanan birinin nezle veya bronşit olup olmayacağı, rüzgarda başının ağrıyıp ağrımayacagini kim bilebilir? Neden her ıslanma, her üşütme hastalığa dönüşmez?
Sağlığı yaratan ya da hastalığın oluşmasına neden olan güç, esas olarak yaşam enerjisidir. Hayatımız boyunca fiziksel, duygusal, zihinsel zorlanma ya da travmalarla baş etmek zorunda kalırız. Aldığımız gıdalardan soluduğumuz havaya mikroplardan kimyasal maddelere kadar birçok dış etkene maruz kalırız. Ancak bunlar her zaman hastalık nedeni haline gelmezler. Çünküünkü hayat enerjisi içsel bir denge kurmak için organizma ve yaşanılan çevre arasında bir uyum sağlar; sağlığı korur ve onarır. Bu çok özel enerji formu yaşamı ve sağlığı sürdürme kararını verdiği gibi gerektiğinde uyum ve dengeyi sağlamak adına hastalık ve ölüm kararını da verir.

Fırtına.
Sallanan sandalye.
Panduf.
Ihlamur.
Kitap. #birbaskakitaplik
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s