Bir Eksik Pasta Ve Evimizdeki Masallar

Evde her zaman her şey olmuyordu ama azıcık malzemeden bir minnak ve eksik pasta çıkabiliyordu. Annesi krema yetecek mi diye endiselenirken küçük kız bir yandan krema parmakliyor diğer yandan

Evde her zaman her şey olmuyordu ama azıcık malzemeden bir minnak ve eksik pasta çıkabiliyordu. Annesi krema yetecek mi diye endiselenirken küçük kız bir yandan krema parmakliyor diğer yandan “İnsan pasta yaparken endiselenir mı hiç? Heyecanlanir!” diye annesini azarliyordu.

Sıra süslemeye geldiğinde evin içinde fısıldayarak gezinmeye son verdi ve sandalyeye atladı. Narları tane tane pastanın kremasinin üzerine koymaya başladı. Annesi de o an fısıltısınin bir masal olduğunu fark etti. Küçük kız haftalardır fısıldayarak meğer hikayeler anlatmakta idi. İçinde kendinin de olduğu hikayeler… Annesinin sadece duyduğu kadarını yazabileceği: “İçeri girdiğinde üzerinde mavi uzun kollu bir tshirt vardı. Tshirtun üzerinde başka hic birşey ama hiç bir şey yoktu. Bir çiçek bile… Koşarak sandalyeye atladı ve narları tek tek pastanın üzerine kooyduuuu. Bugün Peter’in doğum günüydü ve Peter ablasıyla birlikte oyun oynarken, küçük kardeşi de ona pasta yapmaktaydı. Annesi birden seslendi. “Booooncuuuk, keçileri dışarı çıkarmak gerekiyor!”. Küçük kardeş gelemezdi. Pastayı süslemesi gerekiyordu. Annesine bağırdı; “işim vaaaar, çağırıp durma ya alla alla! Vıdı vıdı konuşuyor yahu.”……… Pasta minikti ve an mükemmeldi.

Reklamlar

Bir Eksik Pasta Ve Evimizdeki Masallar” üzerine 2 yorum

  1. Selamun aleykum şule seda hanım. Şirden mayasıyla peynir yapımını anlatır mısınız. Yada daha önce anlatmışsanız link verir misiniz lütfen?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s